در پرونده‌ی ویژه‌ی این شماره از نشریه تغییر با هم می‌خوانیم …

نوشته‌ی رسانه‌ی اجتماعی

فضای مجازی، فرصت‌ها و تهدیدات

عصر حاضر عصر مطبوعات، رسانه‌ها و ارتباطات است. دنیای کنونی ما عصر تاخت‌وتاز وسایل ارتباط‌جمعی ازجمله تلویزیون، ماهواره، تلفن و اینترنت بوده و جوان امروز دیگر محدودیت‌های گذشته را ندارد. هرکس، هرلحظه و در هرکجا که باشد، می‌تواند با هر نقطه‌ای از جهان که بخواهد ارتباط برقرار کند. علاوه‌براین، از شاخصه‌های مهم رسانه‌های پست‌مدرن این است که به‌راحتی در اختیار افراد با سبک‌ها و هنجارهای مختلف اجتماعی قرارگرفته است و سهولت دسترسی به این ابزارها سبب شده است که گروه‌های کثیری از افراد جامعه با سنین مختلف، به این دنیای مجازی راه پیدا کنند؛ به‌طوری‌که این روزها داشتن تلفن همراه برای یک کودک شش‌ساله برای کسی عجیب نیست. ازاین‌روی مطابق با موارد بیان‌شده، این ضرورت بیش از بیش احساس می‌گردد تا نسبت به بررسی برخی جنبه‌های پنهان این جهان نوظهور، اقدام نموده؛ و به بررسی تأثیرات آن بر حوزه‌های فرهنگی و آموزشی بپردازیم.

پرونده‌ی ویژه‌ی شماره‌ی چهارم از نشریه‌ی تغییر، به این موضوع اختصاص دارد. در این بخش کارشناسان ما تلاش نموده‌اند تا با بررسی مقالات معتبر، ضمن معرفی مفهوم فضای مجازی و سایبری، راهکارهایی عملی برای مقابله با تهدیدات موجود در این حوزه را برای خانواده‌ها و معلمین ارائه کنند. در رابطه با رسانه‌های اجتماعی، تاثیرات آن بر محیط خانواده، کودک و مدرسه، به صورت ویژه صحبت شده و در نهایت برخی از اصلی‌ترین تهدیدات اینترنتی در دنیای کودکان (نظیر زورگویی و آزار اینترنتی)، به صورت خاص بررسی شده‌اند.

چنانچه شما مخاطبین عزیز علاقه‌مند به تهیه‌ی این شماره از نشریه هستید، می‌توانید با ارسال درخواست خود به آیدی اینستاگرام ما، درخواست خود را ثبت کرده تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.
نشانی صفحه‌ی اینستاگرام مرکز:

https://www.instagram.com/mesbah.international.education

دیدگاه‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *